Treeningud algtasemele

420888 517413994963029 1552916413 n

5. septembril algab Taikikai uus hooaeg, kuhu on oodatud kõik vanad ja uued Jaapani võitluskunstide huvilised. 

NB! Vastavalt valitsuse korraldustele on treeningutel osalemiseks vajalik koroonatõend.


AIKIDO

Aikido treeningu sisuks on füüsilise ja vaimse arengu treeningud vastavalt igaühe võimete tasemele. Aikido treeningud ei ole kasulikud mitte ainult tervisele vaid need arendavad ka igapäevaelus vajalikku loomupärast enesekindlust. 

Koos tavapäraste treeningutega saab liituda ka algkursusega, mille jooksul kaetakse selliseid teemasid nagu aikido alused, dojo reiho (dojo etikett), üldkehaline ettevalmistus ja ohutusnõuded, ukemi (kukkumised) ja kihon waza (algtehnikad). Alles aikidoga alustanutele lõppeb kursus 6. kyu testiga.


IAIDO

Iaido (lühendatult iai) on Jaapani võitluskunst, milles keskendutakse mõõga kiirele haaramisele ootamatule rünnakule vastu astumisele. Iaidoga alustajad saavad esmajärgus selgeks iaido alused ja põhimõtted. Samuti proovitakse kätt juba esimeste tehnikatega. Kursus lõppeb testiga.


NAGINATA

Naginata on üks mitmetest Jaapani traditsioonilistest lähivõitluse relvadest (nihonto), mis algselt oli kasutusel feodaalse Jaapani sõdalas- ehk samuraiklassides, aga samuti jalaväelaste (ashigaru) ja sõdalasmunkade (sohei) seas. Arhetüübina on naginata saanud ikooniliseks ehk pühaks relvaks Jaapani kõrgklassi kuulunud naissoost sõdalaste (onna-Bugeisha) juures.


KYUDO

Kyūdō (jaapani keeles 弓 道) on Jaapani võitluskunst (Budo) mis keskendub vibulaskmisele. Kyūdō harjutajaid nimetatakse kyūdōkaks (弓 道家). Kyūdō põhineb kyūjutsul, mille algus ulatub feodaalse Jaapani samuraiklasside ajastusse. Kyūdōt harrastavad tuhanded inimesed kogu maailmas. Kyudo harrastajaid koondab Rahvusvaheline Kyudo Föderatsioon.Taikikaid dojost leiab huvitavaid treeninguid kõigil päevadel esmaspäevast laupäevani. Täpsemad graafikud on üleval meie treeningkalendris.

Registreerumine treeningutele ja rohkem infot: info@taikikai.ee